Dla niedzielnego kucharza

Upominki dla kucharza – nie tylko amatora

miarka do makaronuW ostatnich czasach bardzo modna stała się rozrywka o nazwie „cooking”. Wbrew pozorom nie jest to specyficzny rodzaj clubbingu. To nowy zwyczaj wspólnego gotowania w gronie najbliższych przyjaciół, w towarzyskiej swobodnej atmosferze, przy dźwiękach ulubionej muzyki. Razem z przyjaciółmi można poeksperymentować w kuchni, wymienić się cennymi uwagami, a przy tym doskonale się bawić. Spożycie efektów wspólnej pracy jest nie mniej przyjemnym elementem. Dlatego też przydatne akcesoria kuchenne do gotowania stały się ostatnio prezentem bardzo na czasie – nie tylko dla pani domu, ale dla każdego, kto czasem lubi pobawić się w kucharza.

Dobrym pomysłem jest obdarowanie niedzielnego kucharza nowoczesnym sprzętem, ułatwiającym gotowanie. Może to być na przykład blender ręczny Mix.it marki Alessi. Niewielkich rozmiarów blender, przytwierdzany za pomocą specjalnego uchwytu do ściany, będzie bardzo poręcznym narzędziem do przyrządzania wszelkich koktajli, przecierów czy zup-kremów – potraw obowiązkowych we współczesnej kuchni. Solidna konstrukcja ze stali i tworzywa sztucznego pozwoli poradzić sobie z najbardziej opornymi warzywami czy owocami. Blender marki Alessi będzie świetnym prezentem dla gospodarza kuchennych imprez – mały, prosty w obsłudze i o nieskończonych możliwościach wykorzystania.

blender ręczny łyżka do spaghetti parmenide - tarka do sera

Miłośnikom włoskiej kuchni radość sprawią pomysłowe akcesoria do spaghetti. Może to być specjalna łyżka do spaghetti, np. z serii Magic Edition marki Fissler. Interesującym pomysłem może też być nowatorska miarka do makaronu Spaghetti Measure marki Joseph Joseph. Inspirowana przesłoną do aparatów fotograficznych, miarka taka pozwoli odmierzyć ilość makaronu potrzebną na określoną liczbę gości. Bardzo praktyczne dla osób pozbawionych tzw. miarki w oku!

Wspólne przygotowywanie pizzy i innych potraw z użyciem sera ułatwi podarowana gospodarzowi specjalna tarka do sera, np. Parmenide marki Alessi. Narzędzie składa się z tarki, przytwierdzonej do plastikowej miseczki o formie ułatwiające przesypywanie sera. Tarcie aromatycznego parmezanu może stać się czynnością bardzo przyjemną.

bodum - zestaw do fondueŚwietnym pomysłem na wspólne gotowanie może być zestaw do fondue marki Bodum. Można w nim przygotować zarówno fondue z sera, jak i fondue z czekolady na deser. W skład zestawu wchodzi specjalne naczynie do przygotowywania fondue wraz z podstawką i podgrzewaczem, oraz sześć widelczyków – każdy oznaczony inną ilością kropek, by uniknąć pomyłki. Z takiego prezentu ucieszy się z pewnością każdy, kto lubi bez większego wysiłku zaskoczyć swoich gości wyrafinowaną kuchnią.

Wspólne gotowanie może stać się fantastyczną zabawą, zbliżającą ludzi do siebie. Dlatego akurat ta moda ma bardzo pozytywny wydźwięk. Dla każdego, kto lubi w ten sposób spędzać wolny czas, znaleźć możemy prezent, który go miło zaskoczy. Prezent nie tylko praktyczny, ale i piękny w swojej formie.

Be Sociable, Share!
Pomysły na: prezent dla kucharza | Prezenty: , , , , |