Dla wymagającego Pana

Co można podarować naszemu mężczyźnie

W jednym z poprzednich artykułów poświęciłam szczególną uwagę naszym Panom, radząc im, jaki prezent mogą sprawić swojej wybrance. Dziś pora na rewanż – spróbuję podsunąć parę pomysłów Paniom, które mają problem z wyborem upominku dla swojego mężczyzny. Wydaje się, że sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana – bo często nie przychodzi nam do głowy nic innego poza kolejną grą komputerową czy filmem ze Stevenem Seagalem. Niektóre z nas odczuwają duże opory wewnętrzne, kiedy muszą wydać pieniądze na coś takiego. Dlatego postanowiłam zaproponować trochę inne spojrzenie na prezent dla ukochanego mężczyzny – prezent który także nam może przynieść radość.

Stereotyp pierwszy: mężczyzna nie bywa w kuchni

Okropnym stereotypem jest twierdzenie, że prawdziwy mężczyzna nie wchodzi do kuchni. Może nie każdy z Panów radzi sobie z gotowaniem, za to nikt nie sprawdza się tak jak on w robieniu dobrych drinków! Dlatego świetnym pomysłem na prezent może być shaker, np. Chiringuito marki Alessi. Pozwoli on w pełni rozwinąć naszemu mężczyźnie skrzydła kreatywności, a nam, drogie panie, zapewni prawdziwą rozkosz podniebienia… Niezbędnym dodatkiem do precyzyjnego robienia drinków będzie miarka barowa, np. Secco marki Zack. Do kompletu przyda się także pojemnik na lód Eva Solo, o oryginalnym dyniowatym kształcie, wyposażony w podwójne ścianki dla lepszego utrzymywania temperatury.

chiringuito - shaker pojemnik na lód

Stereotyp drugi: mężczyzna jest niewrażliwy na piękne formy

kieliszki do koniakuWciąż pokutuje przekonanie, że mężczyzna z zasady nie zwraca uwagi na wygląd przedmiotów, którymi się posługuje. Liczy się tylko praktyczność. To nieprawda! Na pewno nasz Pan będzie w stanie docenić zarówno funkcjonalność, jak i piękno kieliszków do koniaku marki Normann Copenhagen. Projektantka, Rikke Hagen, postanowiła zrezygnować z charakterystycznej nóżki kieliszka, pozostawiając w jej miejscu stożkowatą wypustkę. O dziwo, wcale nie przeszkadza to w postawieniu kieliszka na stole, a w utrzymaniu go w dłoni nawet bardzo pomaga! Specjalny kształt naczynia pozwala wydobyć z dobrego koniaku jego prawdziwą głębię i aromat. Oprócz kieliszków pięknym i funkcjonalnym prezentem może być też stojak na wino lub wysokiej klasy, elegancki korkociąg jeżeli nasz Pan lubi delektować się szlachetnym napojem takim jak wino.

Stereotyp trzeci: każdy mężczyzna to bałaganiarz

muro - półka na płytyByć może niewielu Panów przyznaje się do tego, ale badania socjologiczne pokazują, że to mężczyźni są większymi pedantami i przywiązują większą wagę do porządku niż kobiety. Możemy jeszcze ułatwić naszemu mężczyźnie utrzymanie porządku w domu. Jeśli obdarujemy naszego Pana np. elegancką półką na płyty CD Muro marki Blomus, możemy mieć pewność, że już więcej nie będziemy potykać się o walające się wszędzie płyty z muzyką i filmami. Półka o ciekawym designie pozwoli na umieszczenie w niej 80 płyt – nie tylko zachęci naszego mężczyznę do utrzymania porządku, ale i stanie się bardzo interesującą ozdobą naszego pokoju. Dobrym pomysłem jest też designerski stojak na magazyny Ringo marki Black+Blum, zaskakujący swoją prostotą i funkcjonalnością. Dzięki niemu każdy Pan będzie mógł w jednym miejscu zgromadzić swoje ulubione czasopisma.

Warto poświęcić chwilę uwagi na dobranie odpowiedniego prezentu dla naszego mężczyzny. Trafiony upominek nie tylko sprawi przyjemność naszemu ukochanemu, ale cieszyć się nim będzie można razem!

Be Sociable, Share!
Pomysły na: prezent dla niego | Prezenty: , , , , |