Pocieszny upominek

Inspirujące pomysły na prezent dla dziecka

cico - kieliszek do jajekUtarło się, że dzieci powinniśmy obdarowywać zawsze zabawkami. Ale gdzie w małym dziecięcym pokoiku pomieścić następną kolejkę elektryczną, wózek dla lalek czy piętnastego pluszowego zwierzaka?! Przed tym dylematem staje wielu rodziców, dziadków, cioć i wujków. Okazuje się, że można bardzo łatwo go rozwiązać – podarować naszemu maluchowi coś, co będzie jednocześnie zabawką i praktycznym przyborem. Spójrzmy!

Rynek produktów przeznaczonych dla dzieci w ostatnich latach rozrósł się do gigantycznych rozmiarów. Właściwie każdy rodzaj tzw. produktów dla dorosłych posiada swoją dziecięcą wersję. Nic dziwnego – dzieci stały się bardzo cennym klientem! Trudno przecież odmówić czegokolwiek naszym małym pociechom. Dzięki ciekawym pomysłom projektantów jest to bardzo pozytywne zjawisko, ułatwiające często rodzicom skomplikowane wychowawcze zadania.

Rzecz dotyczy przede wszystkim dziecięcych akcesoriów łazienkowych oraz akcesoriów kuchennych. Obdarowując naszego malucha np. kieliszkiem do jajek Cico marki Alessi, sprawimy, że jedzenie jajek stanie się dla niego fascynującą przygodą. Kieliszek bowiem przybrał kształt zabawnego ludzika, ubranego w czapeczkę, służącą jako pojemnik na sól, a w rączce trzymającego plastikową łyżeczkę. Każde dziecko będzie miało mnóstwo radości ze składania i rozkładania części kieliszka i z zabawy ludzikiem. Każdy element tego zabawnego akcesorium, wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego, jest całkowicie bezpieczny nawet dla najmniejszych. Rodzice mogą mieć pewność, że jajko, zaserwowane dziecku w takim kieliszku, zniknie w jego buzi błyskawicznie!

rudi - kubek z pokrywką agli - zestaw sztućców dla dzieci zegar ścienny dla dziecka

Bardzo praktycznym pomysłem jest także kolorowy kubek z pokrywką Rudi firmy Alessi, zerkający na malucha ciekawymi oczkami. Składa się z dwóch części – kubka na małej nóżce oraz miseczki, która może stanowić przykrywkę do kubka lub być używana oddzielnie.

Do kompletu dołączyć można specjalny zestaw sztućców dla dzieci Agli ordini! tej samej marki. Narzędzia wykonane zostały z barwionego przezroczystego plastiku, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że nasze dziecko pokaleczy się tradycyjnym metalowym nożem i widelcem. Ich wielkość jest odpowiednia dla małej buzi, a praktyczne podstawki – nóżki sztućcowych ludzików – pozwalają utrzymać je w pionowej pozycji.

Dla trochę starszych dzieci świetnym prezentem będzie pomysłowy zegar ścienny z serii Colour Me In marki Karlsson. Do zegara z rysunkiem np. samochodu czy kucyka, dołączony jest zestaw kolorowych flamastrów. Nasze dziecko bowiem będzie musiało samo pokolorować zegarową tarczę! Z pewnością powieszenie na ścianie dziecięcego pokoiku własnoręcznie wykonanego dzieła naszego malucha sprawi mu niezwykłą frajdę. A przy okazji nauka odczytywania godzin stanie się o wiele atrakcyjniejsza.

Jak widać więc, pomysłów na niebanalny prezent dla malucha jest mnóstwo – nie jesteśmy wcale skazani do zawalanie dziecięcego pokoiku kolejną zabawką!

Be Sociable, Share!
Pomysły na: prezent dla dziecka | Prezenty: , , |