Uśmiech Babci – bezcenne!

Pięć pomysłów, jak uszczęśliwić Babcię

krajaczPrezenty dla Babci zawsze sprawiają największy kłopot. Kolejny koronkowy obrus? Wazonik malowany ręcznie w kolorowe kwiatki? A może ciepłe skarpety lub termofor? Pora wreszcie przełamać stereotyp „babcinych prezentów” wyciągniętych z lamusa! Nasza Babcia zasługuje na coś naprawdę wyjątkowego! Przedstawiamy kilka propozycji prezentów dla Babci, które wywołają uśmiech na jej twarzy.

Pierwsze skojarzenie: Babcia w kuchni

Chyba wszystkie Babcie uwielbiają pichcić coś dla swoich pociech. Często z podziwem spoglądamy, gdy nasza Babcia pracowicie sieka zioła, szatkuje warzywa. Wiemy, że to lubi. Ale dlaczego by jej nie ułatwić tego zadania? Doskonałym pomysłem jest szatkownica do warzyw i owoców Finecut firmy Fissler. Dzięki prostemu mechanizmowi, nie wymagającemu podłączenia do prądu, nie sprawi najmniejszego problemu nawet osobom będącym na bakier z nowoczesną techniką. Pozwoli za to szybko i bez problemu posiekać zioła, zetrzeć marchewkę czy zmiksować sos. Dla Babci – strzał w dziesiątkę!

finecut - szatkownica do warzyw i owoców

Innym ciekawym pomysłem, ułatwiającym prace kuchenne może być krajacz do jabłek Tylor firmy Koziol. Zamiast pracochłonnego krojenia jabłek i wykrawania ogryzka, krajacz taki pozwoli jednym ruchem podzielić jabłko na dziewięć cząstek i oddzielić ogryzek. Dodatkową zaletą takiego prezentu jest jego radosna kolorystyka i pomysłowy kształt, który uraduje nie tylko Babcię ale i jej małe wnuki!

Drugie skojarzenie: Babcia w pokoju gościnnym.

Chyba nigdy nie zdarzyło się, by nasza Babcia została zaskoczona przez gości i nie miała ich czym poczęstować. Zawsze w tajemniczy sposób na stole pojawia się talerzyk z babcinymi wypiekami. Dlatego na pewno wielką radość sprawi jej piękny porcelanowy talerz do ciast Wildberries firmy Villeroy & Boch. Babcia z pewnością doceni zarówno delikatną porcelanę, jak i piękny jarzębinowy wzór, zdobiący powierzchnię talerza.

zaparzacz blomusW parze z ciastem idzie oczywiście pyszna herbata. Bardzo wygodnie Babcia będzie mogła zaparzyć ją w eleganckim zaparzaczu Copo firmy Blomus, swoim kształtem przypominającym tradycyjny herbaciany czajniczek.

Trzecie skojarzenie: Babcia odpoczywa

Po pracowitym dniu w kuchni i odwiedzinach gości każda Babcia świecznik galerie menuzasługuje na chwilę odpoczynku. Momenty te może umilić jej świecznik Galerie firmy Menu. Zwłaszcza gdy do specjalnego szklanego pojemniczka, na którym umieszczona jest świeczka, włożymy własnoręcznie wykonany przez nas drobiazg lub zdjęcie.

Jak widać więc, nawet w wyborze prezentów dla Babci możemy wykazać się kreatywnością i sprawić, że nasz upominek nie zostanie odstawiony po prostu za szybkę kredensu. Dla babcinego uśmiechu – warto się postarać!

Be Sociable, Share!
Pomysły na: prezenty dla babci | Prezenty: , , , |